HardRockForum
Lipiec 24, 2014, 16:35:25 pm *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranking Gitarzystów Rock-Metalowych Wszechczasów  (Przeczytany 68295 razy)
purplewoman
Sr. Member

pewnien kto? zabra? mnie do swojego ?wiata...

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : Październik 27, 2005, 13:33:08 pm »

+ AnyaWithGypsyHeart

najlepsi gitarzysci zagraniczni:
1.Page
2.BOLIN & BLACKMORE
3.Gilmour
4.Slash
5.Iommi
6.Cantrell
7.Youngowie
8.Clapton
9.Hawkins <zart macabr>

a teraz polscy:
1. Nowak
2. Machel
3. UWAGA UWAGA DEBIUT NA FORUM PIOTR BRZYCHCY:woohoo:

"A dzwi?ki muzyki poprzez ruch powietrza dotykaj? cia??: swym czystym brzmieniem pobudzaj? ulotn? energi?, która spaja cia?o z dusza: wzbudzaj?c uczucia ogarniaja zmys?y i dusz? jednocze?nie: swym znaczeniem oddzia?uj?  na umys?...dzieki swej harmonii przepe?niaj? nas cudown? rozkosz?..."
Snake
Gość
« Odpowiedz #46 : Listopad 06, 2005, 13:34:20 pm »

Najlepszym gitarzyst?ci:
1) Jimi Hendrix... mia? najwi?kszy wp?yw na muzyk? rockow? i w?a?ciwie to on stworzy? gitar? elektryczn?... Zreszt? do dzi? uwa?any jest (i s?usznie) za przywódc? rocka. Wyprzedza? swoje czasy, nawet dzi? ci??ko go do ko?ca zrozumie?, znakomity frontman, zawsze o krok dalej (je?li nie wi?cej) od Claptona i reszty.
2) Jeff Hanneman & Kerry King (Slayer) - najszybsi gitarzy?ci rockowi na ?wiecie
3) Glen Tipton & K.K. Downing (Judas Priest) - oni stworzyli heavy metal, nikt przed nimi nie mia? tak \"mi?sistego brzmienia.
4) Tony Iommi (Black Sabbath) - najlepszy gitarzysta hardrockowy lat 70-ych, zreszta to on mia? najwi?kszy wp?yw na rozwój ci??kiego ?ojenia po Hendrixie. Geniusz je?li chodzi o riffy
5) Jerry Cantrell (Alice In Chains) - magik gitary... te d?wi?ki wprowadzaj? w trans... mia? pomys?y ponad swoj? epok?.
6) Dimebag Darrell (Pantera) - tak samo jak Cantrell wyprzedza? swoj? epok?... uznany za najlepszego gitarzyst? lat 90-ych.
7) Pete Townshend (The Who) - jako pierwszy zacz?? eksperymentowa? z gitar? na wi?ksz? skal? i pierwszy stworzy? rock oper?.
Cool Chuck Shulinder (Death) - to by? typowy wirtuoz, muzyka jak? stworzy? znalaz?a wielu na?ladowców
9) Alex Skolnick &  Eric Peterson  (Testament) - te ich pokr?cone solówki i bardzo szybkie riffy wyró?niaj? ich na tle innych hardrockersów, wystarczy pos?ucha? \"The Legacy\"...
10) Eddie Van Halen (Van Halen) - pierwszy graj?cy po ameryka?sku, jeden z inicjatorów Nowej Fali Heavy Metalu, dobry technicznie, ale czasem zbyt zabawany jak na heavy.

Mo?na by wymieni? jeszcze wielu. Nie polecam osobi?cie gitarzystów pokroju Joe Satriani, Yngwiee Malmstein czy Steve Vai. To s? marne kopie Van Halena a ich muzyka nie ma ?adnego znaczenia na rozwój rocka/metalu. Graj? po to ?eby gra?. Bez rzadnego przes?ania - po rpostu ?eby nabi? sobie kas? na ludziach, którym wmówili, ?e s? wirtuozami. Ale przez fanów hard n\' heavy nie s? lubiani (na szcz??cie). A co do Jimmy Page\'a czy Ritchie Blackmore\'a to jest troche lepiej ale daleko im do najlepszym. Zw?aszcza temu Blakmore\'owi, który si? ju? kompletnie stoczy? ze swoim prymitywnym stylem gry.
BlackHeart
Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #47 : Listopad 06, 2005, 13:37:59 pm »

Snake napisa?:

Mo?na by wymieni? jeszcze wielu. Nie polecam osobi?cie gitarzystów pokroju Joe Satriani, Yngwiee Malmstein czy Steve Vai. To s? marne kopie Van Halena a ich muzyka nie ma ?adnego znaczenia na rozwój rocka/metalu. Graj? po to ?eby gra?. Bez rzadnego przes?ania - po rpostu ?eby nabi? sobie kas? na ludziach, którym wmówili, ?e s? wirtuozami. Ale przez fanów hard n\' heavy nie s? lubiani (na szcz??cie). A co do Jimmy Page\'a czy Ritchie Blackmore\'a to jest troche lepiej ale daleko im do najlepszym. Zw?aszcza temu Blakmore\'owi, który si? ju? kompletnie stoczy? ze swoim prymitywnym stylem gry.

co prosze?? Stary, z jakiej Ty jeste? planety? Melmac?
Robert
Full Member

« Odpowiedz #48 : Listopad 06, 2005, 15:55:41 pm »

hehehe to ciekawe co mówi Snake.oczywi?cie,Ja rozumiem ?e mo?na nie lubie? Vaia,Malmsteena czy Satrianiego jednak twierdzenie ?e s? marnymi kopiami Van Halena.Steve i Joe np.rozwin?li do granic mo?liwe?ci techniki takie jak tapping czy legato które zapocz?tkowa? Eddie przy czym Vai poszed? bardziej w eksperymenty z tzw.wajch?,to prawdziwy mistrz w tej sztuce,Hanneman i King mimo tego ?e bardzo cz?sto bazuj? na wajchach przy technice Vaia s? po prostu w lesie.oczywi?cie ja tych obu panów bardzo szanuj? bo przecie? stworzyli niepowtarzalny styl i wielu death metalowców kopiowa?o ich.Natomiast Malmsteen to zupe?nie inna bajka,ten go?? za wiele wspólnego z Eddiem nie ma.Stworzy? nowy styl w heavy,neoclassic rock a jego staccato inspirowa?o wielu innych gitarmenów z Petruccim na czele(tak,tak)
BlackHeart
Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #49 : Listopad 06, 2005, 16:51:09 pm »

Trzeba sobie rpzede wszystkim uzmys?owi?, ?e Steve Vai stworzy? swój styl. To jest facet, który wyszed? ze stajni Franka Zappy, zatem jego gra daleka jest od hard rockowo - heavy metalowego szablonu. Steve Vai to zupe?nie inna historia. Joe Satriani z kolei to artysta, który oprócz popisów potrafi stworzy? dla swojej muzyki doskona?e melodie i jego utwory bli?sze s? klasycznej konwencji rockowej, przez co mo?na go s?ucha? praktycznie przy ka?dej okazji. Z tego co widz? Snake ma bardzo metalowe podej?cie, co stanowczo zaw??a jego zakres pojmowania muzyki. Oczywi?cie ja rozumiem zachwyt nad Iommim i Van Halenem, bo jest si? czym zachwyca?, nawet jesli zaraz kto? mi wyskoczy ze stwierdzeniem \"?e Iommi gra do dupy bo zbyt prosto\". Nie chodzi tylko o wycinanie kosmicznych solówek, ale o sam klimat i styl.
A co do zbesztania Blackmore\'a przez pana Snake\'a, no tutaj po postu brak mi s?ów. Ci?ty jestem na takie rzeczy.
cruehead
Sr. Member

« Odpowiedz #50 : Listopad 06, 2005, 20:38:53 pm »

ehh czepiacie si?...wystarczy spojrze? na pozycj? nr 1 Snakea i ju? wszystko jasne...
BlackHeart
Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #51 : Listopad 06, 2005, 20:42:31 pm »

Pozycja jak najbardziej ok. Jimmi dawa? do swojej gry ca?e swoje serce i dusz?. Poza tym czu? to i w swoich czasach by? numer 1. Wraz z Petem Townshendem zdefiniowa? to wszystko, co dzia?o sie pó?niej w cie?kiej muzyce.
Co do czepiania si?, taka jest zasada forum, jeden pisze a reszta si? czepia. Na tym polega ca?y fun.
cruehead
Sr. Member

« Odpowiedz #52 : Listopad 06, 2005, 20:51:10 pm »

taaa tylko ?e to Pete T. zdefiniowa? hard rock.....a ca?e swoje serce do muzyki wk?ada?o wielu....

a Hendrixa jako? nigdy nie trawi?em.....
BlackHeart
Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #53 : Listopad 06, 2005, 21:08:16 pm »

Ale tu naprawde nie chopdzi o to, co trawi??? a co nie. Tu chodzi o obiektywne spojrzenie. Wk?adu Hendrixa w muzyke nie zakwestionuje nikt... a JESLI TAK, TO RACZEJ B?DZIE TO MOCNO NACI!GANE
cruehead
Sr. Member

« Odpowiedz #54 : Listopad 06, 2005, 21:31:56 pm »

hehe...wysz?o na to ?e to ja si? czepiam...polecam lektur? kilku postów powy?ej....obiektywizm?? tutaj?? ka?da opinia to minimum 50% subiektywnych teorii albo czego? co \"gdzie?\" \"kto?\"napisa? i wypada tak mówi?....bo jak oceni? co? z przed wielu lat, albo to si? podoba albo nie....czy ten temat to \"gitarzysta wszechczasów wg. ciebie\" czy \"gitarzysta oceniany historycznie\"?....bo to ?e Petrucci gra dzisiaj wcale nie oznacza ?e musi by? gorszy od Hendrixa który gra? wcze?nej i m?ody Jasio mia? jego albumy w domu.
o Vaiu nie wspomn?.....
BlackHeart
Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #55 : Listopad 06, 2005, 21:38:50 pm »

Nie mówi?, ?e by? lepszy technicznie od Petrucciego, bo to oczywiste, ze nie by?. A Jasio na pewno mia? jego p?yty na pó?ce. To jest zupe?nie inna kwestia. Nie musisz lubi? Hendrixa i nikt Ci nie mówi, ?e lubic go masz bo to politycznie poprawne. Lubi si? co lubi? si? chce, to oczywiste. Umieszczam go po prostu w historii (Hendrixa), a tam ma swoje wielkie miejsce. Wiem, ze zaraz kto? powie \"tak, w?asnie w HISTORII, przesz?o??\" i podobne rzeczy. No ale taka jest prawda do cholery. Hendrix by? wielkim muzykiem, czy Ci si? to podoba czy nie. Nadmieni? jeszcze, ze tez nie jestem jego fanem i tez nie do ko?ca trawi? Wink
Adolek
Gość
« Odpowiedz #56 : Listopad 06, 2005, 21:45:43 pm »

Znów temat genialnego Jimmiego wraca na tapete.Wystarczy pos?ucha?  koncertu\"Band of Gypsies\"?eby si? przekona? o geniuszu tego goscia.Tam nie ma ?adnych super znanych \"hitów\" tylko dynamiczna blues jazzowa jazda. Dla mnie ten album to wyznacznik talentu tego faceta. Nie wiem czy Jimmi by? najwa?niejszy lecz napewno jego wk?ad w rozwój rocka  jest po dzie? dzisiejszy niekwestionowany
cruehead
Sr. Member

« Odpowiedz #57 : Listopad 06, 2005, 21:46:32 pm »

na trawienie polecam 50g Danielsa z lodem.....Wink
BlackHeart
Moderator
Hero Member

« Odpowiedz #58 : Listopad 06, 2005, 22:40:11 pm »

skorzystam. Dodam jeszcze, ?e stanowczo wole pos?ucha? archaizmów Jimmiego, ni? tych ?miertelnie nudnych ?ama?ców Petrucciego, HA!!
cruehead
Sr. Member

« Odpowiedz #59 : Listopad 07, 2005, 08:54:49 am »

ja bym doda? od siebie ?e Petrucci to nietylko ?ama?ce ale i przecudne, delikatne malowanie myzyk? (odsy?am do jednej z najcudowniejszych solówek w np. \"lines in the sand\" lub tutu?owego z ostatniej) B)
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.118 sekund z 19 zapytaniami.